Zostań sponsorem klubu

Oferta współpracy / Oferta sponsorska

Polski Klub Sportowy „Olympia” Berlin

POLNISCHER OLYMPIA CLUB BERLIN e.V.

Szanowni Państwo.

Chcielibyśmy Państwa zaprosić do zapoznania się z naszą ofertą sponsorską, z nadzieją na podjęcie korzystnej dla obu stron współpracy. Niniejsza oferta sponsorska daje Państwu możliwość współtworzenia nowej karty w polskiej piłce nożnej w Berlinie. Mamy również nadzieję, że oferowana przez nas forma współpracy przyczyni się do osiągnięcia przez Państwa firmę odpowiednich celów promocyjnych.

Jedną z najpopularniejszych form promocji jest obecnie sponsoring sportowy. Piłka nożna jest najbardziej znaczącym nośnikiem reklamy firm i ich produktów. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą, a zarazem wolą współpracy, która pozwoli klubowi P.O.C. Olympia Berlin e.V. spełniać swoją rolę w polskim społeczeństwie. Umożliwi to Państwu reklamę, a jednocześnie sprawi, że Państwo jako ludzie biznesu i sukcesu będą mogli wesprzeć szlachetny cel, jakim jest promowanie naszego ojczystego kraju oraz płynną integrację rodaków poprzez sport, działanie w zespole, który pragnie osiągnąć zamierzony, a także postawiony przed nim cel.

POLNISCHER OLYMPIA CLUB BERLIN E.V. (POLSKI KLUB SPORTOWY „OLYMPIA” BERLIN)

jest pierwszym polskim klubem sportowym w stolicy Niemiec, który od 25 lat z dumą reprezentuje barwy naszego ojczystego kraju w Berlinie. Nie jesteśmy tylko zwykłym klubem piłki nożnej, lecz stowarzyszeniem wspierającym integrację Polaków w Niemczech. Nasz klub działa w ramach struktur organizacyjnych Berlińskiego Związku Piłki Nożnej (Berliner Fußball-Verband e.V.), biorąc udział w oficjalnych rozgrywkach ligowych oraz pucharowych BFV. W mieście, w którym oficjalnie zarejestrowanych jest ponad tysiąc klubów sportowych.

Aktualnie nasz klub prowadzi trzy sekcje piłkarskie w trzech kategoriach wiekowych. Najmłodsza w tej chwili jest drużyna „Herren-Ü18“ (18-32 lat), która swoje mecze ligowe rozgrywa na boiskach berlińskiej „Freizeit Bezirksligi”. O punkty w „Bezirkslidze” rywalizuje natomiast zespół „Senioren-Ü32“ (32-40 lat), który od lat jest stałym bywalcem w tej klasie rozgrywkowej. . Trzeci z rzędu i bez wątpienia najbardziej doświadczony zespół to „Oldboje-Ü40“. Drużyna od wielu lat grająca na szczeblu „Landesligi” zespołów siedmioosobowych, gdzie udało się już zdobyć mistrzostwo Berlina w tej kategorii. Nasi oldboje to drużyna, w której szeregach znajduje się wielu zawodników z bogatą przeszłością w polskiej Ekstraklasie.

Zarówno członkowie klubu, jak i jego zarząd chcą, aby klub mógł dalej się rozwijać i rozszerzać swoją działalność sportową w kolejnych latach. Zwracamy się przede wszystkim do firm, przedsiębiorstw, instytucji, jak też do osób prywatnych z uprzejmą prośbą o wsparcie naszej działalności, np. w postaci środków pieniężnych lub zakupu niezbędnego sprzętu. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje. Sponsoring i współpracę pojmujemy jako obustronne zaufanie. Nie podejmujemy się zadań, których nie jesteśmy w stanie spełnić. Wierzymy, że sponsoring lub wsparcie z Państwa strony będzie służyć promocji wizerunku firmy, jego efekty będą trwałe i głębokie, a nam pomoc ta umożliwi zrealizowanie ambitnego celu sportowego.

W zamian za wsparcie możemy zaoferować:

- ekspozycję loga firmy na strojach naszych drużyn

- ekspozycję loga firmy w postaci banerów na obiektach sportowych

- promocję firmy w relacjach prasowych (lokalna prasa)

- promocję firmy na naszych stronach internetowych i profilach społecznościowych

- certyfikat z podziękowaniem za wsparcie naszego klubu.

Sposoby sponsoringu i współpracy:

- poprzez darowiznę na rzecz klubu jako stowarzyszenia. Darczyńca może w ten sposób skorzystać z ulgi podatkowej . Zgodnie z przepisami, wydatki na kluby sportowe można zaliczyć jako koszt uzyskania przychodu, zmniejszając ten sposób swój dochód niezależnie od wszystkich innych ponoszonych kosztów.

- poprzez zawarcie umowy sponsorskiej na określony wcześniej okres oraz kwotę, w której klub występowałby jako reklamodawca sponsora, wykorzystując wszystkie wymienione powyżej możliwości promocyjne.

Zapraszamy Państwa do współpracy, bowiem nawet najdrobniejsza kwota, w skali miesiąca, kwartału lub roku, ułatwi funkcjonowanie naszego klubu.

Uważamy, iż prestiż Państwa firmy zobowiązuje do wychodzenia poza działalność czysto biznesową oraz do zaangażowania w przeróżne inicjatywy społeczno-kulturalne.

Mamy nadzieję, że dzięki działaniom na rzecz rozwoju polskiej piłki nożnej w Berlinie będziecie Państwo jeszcze bardziej postrzegani jako instytucja otwarta i wrażliwa na potrzeby lokalnej społeczności. Żywimy nadzieję, że niniejsza oferta współpracy znajdzie poparcie w Państwa oczach oraz miejsce wśród celów marketingowych Państwa firmy, a ewentualna współpraca przyniesie wymierne korzyści.

Szanowni Państwo, zdajemy sobie sprawę z tego, iż nasza oferta nie wyczerpuje wszystkich form przekazu marketingowego, w związku z powyższym jesteśmy otwarci na wszelkie Państwa sugestie dotyczące innych metod promocji. W takim przypadku prosimy o kontakt z nami w celu uzgodnienia indywidualnych warunków współpracy.

Sebastian Siekiera

Rzecznik Prasowy – Odpowiedzialny za dział PR

(Beauftragter Presse- und Öffentlichkeitsarbeit)

Tel. 0049 – 178 – 878 94 38